Susitikimas su „Angelų Mamos“ asociacija

Lapkričio 27d. Širvintų Šeimos centro koordinatorė Katerina Žukauskaitė-Liachovič susitiko su „Angelų Mamos“ asociacijos prezidente Diana Judkevič. Asociacijos tikslas yra informuoti ir šviesti visuomenę apie pagalbą, kurį yra teikiama Lietuvoje Mamoms ir jų artimiesiems netekus gimusio, arba taip ir nespėjusio gimti, kūdikėlio. Apie tai, jog egzistuoja toks popraradiminis skausmas; jog toks dalykas, kaip negimusiųjų gedėjimas tikrai yra, jog kiekviena Mama gali ir turi teisę išliūdėti tą skausmą, išverkti ir išgedėti savojo vaikelio praradimą. Buvo aptartos tiek techninės, tiek ir psichologinės problemos ir sunkumai, su kuriais susiduria netektį patyrusi Mama ir jos artimieji. Lietuvoje, deja, kaip ir daugelyje Europos šalių, nėra įprasta ir daugeliui iš mūsų tiesiog nepriimtina pripažinti, jog toks skausmas apskritai egzistuoja. Netektį patyrusios Mamos ir šeimos susiduria su didžiule artimos aplinkos neigimo problema. Taip pat Lietuvoje ne ką mažesnė yra negimusiųjų laidojimo problematika. Šioje srityje yra daugiau klaustukų, nežinomybės ir chaoso, nei aiškumo… Negimusieji niekada neturės lopšio, tai bent jau turime pasirūpinti tų vaikelių kapaviete (Jonas Paulius ll).

Širvintų šeimos centro koordinatorė Katerina Žukauskaitė – Liachovič

2023-11-27