Paskaita apie lytiškumą

Lapkričio 9 dieną Širvintų parapijos namuose vyko paskaita tėvams apie tai, kaip kalbėti su vaikais lytiškumo klausimais. Su Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro vadove Judita Bernatoniene aptarėme, kokias žinutes atsinešame kiekvienas iš vaikystės apie lytiškumą. Juk gyvenime dažniausiai prarandame Dievo žvilgsnį į save ir į kitus, ir lytiškumo supratimas neretai būna pažeistas ir netikras, o santykis su Dievu iškreiptas. Dievas, duodamas meilės dovaną kiekvienam vyrui ir kiekvienai moteriai, nori, kad tokia meilė būtų vaisinga ir kurianti. Todėl kiekvienas iš mūsų turi širdyje bendrystės troškimą. Mes juk norime būti tobulai mylimi. Todėl tėvams yra labai svarbu ugdyti savo vaikų tapatybę. Per pokalbį ir su meile aiškinti, apie mergaičių ir berniukų tapatybę, apie tarpusavio pagarbą ir būti tiltu, kuriant santykį su pačiu Dievu.

Širvintų Šeimos centro koordinatorė Katerina Žukauskaitė – Liachovič

2023-11-09