Mano vaisingumas svarbus

2022 m. Gruodžio 3 d. 10 val.,  Širvintose, parapijos salėje vyks

„Ciklo šou“ seminaras 10-12 metų mergaitėms  apie kūno pokyčius paauglystės metu. Būtina registracija el. paštu judita.bernatoniene0420@gmail.com; tel. 867167610 iki  gruodžio 1 d.: parašykite savo vardą, pavardę, mergaitės amžių ir vardą, savo el. paštą.

Paskaita tėvams, per zoom, kurios metu pristatoma apie ką bus kalbama seminarų mergaitėms ir berniukams metu. Atsakoma į rūpimus klausimus tėvams.  Paskaitų grafikas ir registraciją į seminarą tėvams: www. manovaisingumassvarbus.lt; Paskaitą rekomenduojama išklausyti prieš seminarą vaikams.

Kaip vyksta seminaras „Ciklo šou“?

Programą „Mano vaisingumas yra svarbus“ sukūrė ir nuolat ją tobulina medicinos mokslų daktarė, vokietė Elizabeth Raith-Paula. Ji siekia  bręstančioms mergaitėms papasakoti apie jų kūno pokyčius ir kas yra mėnesinės, naujausias biologines žinias pateikti mergaitėms suprantama, jų širdį paliečiančia kalba. Šis paprastas ir efektyvus būdas užkariavo mergaičių ir jų mamų širdis.  „Apsaugoti galiu tik tai, ką gerbiu ir branginu“ – toks yra šios programos šūkis. Siekiame, kad mergaitės pamiltų save ir tai, kaip keičiasi jų kūnai, kad suvoktų, kokį lobį turi savyje ir kad imtų jį saugoti“, – lankydamasi Lietuvoje kalbėjo  programos kūrėja. Seminaras „Ciklo šou“ skirtas 10-12 metų mergaitėms.   Seminarai vedami jei susidaro ne mažesnė kaip  10 vaikų grupė. 

Per penkių valandų užsiėmimą mokytoja švelniai ir žaismingai papasakoja mergaitėms, kas kiekvieną mėnesį vyksta moters kūne, kodėl  vyksta mėnesinės. Mergaitės patiria, kokios jos yra  ypatingos ir kad menstruacijos – visai nebaisu. Priešingai, jos praneša apie unikalų moters gebėjimą ateityje susilaukti vaikų. Mergaičių atsiliepimai labai pozityvūs: vienos džiaugiasi, kad gimė mergaitėmis. Kitos anketose pažymi, kad nebesijaudina dėl pokyčių. Trečios, pamini labiausiai patikusias programos dalis. Seminaro kaina vaikui 30 Eur.

„Agentai vykdo misiją“ seminaras 10-12 metų  berniukams  apie kūno pokyčius paauglystės metu.

Kaip vyksta seminaras „Agentai vykdo misiją“?

Seminare „Agentai vykdo misiją“ berniukai sužino, kaip realiai veikia jų pačių kūnai, faktus atpažįsta savo gyvenime, susieja su savo realybe. Seminarų metu vartojama aiški, biologiškai tiksli ir pagarbi kalba. Žmogaus kūno dalys ir jame vykstantys procesai įvardijami preciziškai tiksliai, bet tam, kad vaikai pavadinimus prisimintų ir tartų juos su pagarba, naudojami teigiamas emocijas keliantys palyginimai. Seminaro metodai atitinka dalyvių lytį ir amžių. Gyvai, žaismingai ir per patirtį berniukai susipažįsta su vyrų ir moterų vaisingumu. Vaidmenų žaidime jie tampa specialiaisiais agentais, Agentais spermatozoidais, ir yra pasiunčiami į misiją – užtikrinti gyvybės išlikimą pasaulyje. Kad šią misiją įvykdytų, agentai atsakingai ruošiasi: treniruojasi treniruočių stovykloje, sėklidžių prielipuose, gauna slaptą misijos įrangą ir žemėlapį, rodantį kelią per vyro kūną į Gyvybės žemę, kurioje bus pradėta ir augs nauja gyvybė. Čia jie taip pat sužino, kodėl mergaitėms būna mėnesinės, o menstruaciniai ciklai reguliariai kartojasi. Paskutinėje seminaro dalyje „Laimingo vyro“ žaidimo metu berniukai išsamiai susipažįsta su jų laukiančiais fiziniais ir psichiniais paauglystės pokyčiais, jaukioje ir saugioje atmosferoje sužino, kaip berniukas tampa vyru. Seminarus berniukams veda tik vyrai.

 Prieš renginį  į paskaitą kviečiami mergaičių  ir berniukų tėvai. Labai svarbu, kad tėvai žinotų, ką jų vaikai išgirs ir tam pritartų. Dėl to kaskart skaitome paskaitą tėvams, kalbame, kokia informacija bus dėstoma mergaitėms ir berniukams ir  ką jie sužinos renginyje. Tai yra svarbu tam, kad užsimegztų dialogas tarp tėvų ir jų  vaikų. Pirmieji mokymai mokytojoms įvyko 2017 m. Vilniuje, kuriuos vedė pati programos kūrėja. Programą lietuvoje  koordinuoja „Mano vaisingumas yra svarbus“ įkūrėja Lietuvoje  Elena Kosaitė-Čypienė,

Pristatymai klasių vadovams ir norintiems apie programą sužinoti mokytojams. Jei norėtumėte, kad jūsų vaikas dalyvautų seminare, ar norėtumėte surinkti mergaičių ar berniukų grupę – parašykite šiuo adresu: el.p.:  judita.bernatoniene0420@gmail.com

„Ciklo šou“ mokytoja   – Judita Bernatonienė

Seminarai Lietuvoje: www. manovaisingumassvarbus.lt