VASC projektas – parama Ukrainai „Šeima – šeimai“

Vilniaus arkivyskupijos šeimos centras imasi koordinuoti paramą Ukrainai pagal principą „šeima – šeimai“.

Pagalba ir parama skirta šeimoms Ukrainoje, turinčioms naujagimių ar greitai susilauksiančioms kūdikio.

Karo metu Ukrainoje daugybė šeimų susilaukia kūdikio krizinėje situacijoje, nes dėl karo prarado namus, neteko darbo, tapo pabėgėliais į saugesnį Ukrainos regioną, vaiko tėtis kariauja ir t.t. Situacijos gali būti labai įvairios.

Gimė idėja pradėti pagalbos tokioms moterims projektą pagal principą „šeima – šeimai“:

Lietuvoje esanti šeima (ar kelios šeimos drauge) imasi pusę metų palaikyti psichologiškai ir paremti materialiai moterį/šeimą su kūdikiu Ukrainoje, dėl karo atsidūrusią sunkioje situacijoje (pasitraukė iš karo veiksmų zonos, šeima neteko darbo, vyras kariauja, ji su vaiku yra karo zonoje ir t.t.).

Teikiama pagalba:

– materialinė parama – įsipareigojimas šešis mėnesius paremti šeimą po 100 eurų per mėnesį, jei 100 Eur Jums didelė suma – galima šią sumą susidėti kelioms šeimoms. Materialinė parama būtų teikiama pasitikėjimo principu, t. y. neprašant atsiskaityti kur buvo išleista, nepasirašant jokių sutarčių, tiesiog siunčiant dovaną bankiniu pavedimu.

Drauge su materialine pagalba svarbu palaikyti ryšį ir teikti:

– draugišką palaikymą, – tiesiog būti draugais parašant žinutes, pasiteiraujant, kaip gyvuoja ir t.t. Asmeninis santykis joms gali būti labai svarbus, tai galimybė pajusti, kad yra ne vienišos. Jei nekalbate rusiškai, galima susirašinėti naudojant internetines vertimo platformas.

Kviečiame atsiliepti žmones, kurie norėtų padėti šeimai su naujagimiu Ukrainoje, šiu el. paštu: bendruomene@vasc.lt. Mes jums atsiųsime Ukrainos šeimos kontaktus.

Ačiū už Jūsų pagalbą! ❤️

Apie projektą „Šeima- šeimai“ LRT „Mažojoje studijoje“ pasakoja Vilniaus Arkivyskupijos Šeimos centro vadovas Algirdas Petronis ir radijo stoties M-1 žurnalistė, savanorė Vaidilutė Drelingienė. Projekto pristatymo klausykitės čia.

UncategorizedPermalink

Comments are closed.