ŽOLINĖS ATLAIDAI Bagaslaviškio bažnyčioje

Bagaslaviškyje rugpjūčio 15 d. (penktadienį) 12.30 val.
Svečiuose muzikos profesionalės Diana Encienė (vargonai) ir Regina Šilinskaitė (sopranas).

Programoje:

1. C. Ph. E. Bach – Sonata F – dur Wq703: Allegro; Largo; Allegretto.
2. J. S. Bach – Arija “Seufzer, Tranen” iš kantatos nr. 21
3. F. Mendelssohn – Trys pjesės vargonams
4. F. Mendelssohn – Arija iš oratorijos “Paulus” op.36 “Jerusalem, Jerusalem”
5. M. K. Čiurlionis – du kanonai; fuga e – moll
6. B. Dvarionas – “Žvaigždutė”
7. A. Lloyd Webber – Pie Jesu
8.J. Rheinberger – Adagio iš sonatos nr.11 op.148
9. L. Luzzi – Ave Maria
10. Fr. Schubert – Ave Maria
11. E. Gigout – Toccata h – moll

IMG_20140622_131029

Biografija

Diana Encienė gimė 1965 m. rugpjūčio 28 d. Vilniuje. Studijavo vargonus (prof. L.Digrio klasėje) ir fortepijoną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurią baigė 1988 metais.Po studijų tobulinosi žymių Europos vargonininkų A.Rössler, N.Danby, L.Rogg, L.Krämer, Chr.Bossert, Zs.Szathmáry, M.Sander ir kt. meistriškumo kursuose. Vargonininkė ne tik reguliariai koncertuoja Lietuvoje, bet ir yra gastroliavusi Lenkijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje ir Estijoje. Ji taip pat bendradarbiauja su garsiomis Lietuvos vokalistėmis (Regina Šilinskaite, Judita Leitaite, Regina Maciūte, Gintare Skeryte, Skaidra Jančaite, Aušra Cicėnaite ir kt.) bei keliais Vokietijos chorais.Dianos Encienės repertuare – įvairių epochų muzika. Ji taip pat yra įrašiusi muzikos Lietuvos radijui. Šiuo metu Diana Encienė dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. (http://www.vargonai.lt/enciene.htm)

Regina Šilinskaitė 1984–1992 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Vlados Mikštaitės dainavimo klasė). Dalyvavo dainavimo interpretavimo kursuose Austrijoje (1992 m., pas Lilian Šukys), Danijoje (1993 m., pas P. Orlowitz) ir Vokietijoje (1996 m., pas Josefą Loiblį). 1992 m. Džildos vaidmeniu operoje „Rigoletas“ debiutavo Kauno muzikiniame teatre. Tais pačiais metais Sankt Peterburge laimėjo jaunųjų dainininkų konkursą „Baltijos žvaigždės“. Nuo 1998 m. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. 2004 m. už Valensjenos vaidmenį F. Leharo operetėje „Linksmoji našlė“ buvo nominuota „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui.  Vienas įsimintiniausių dainininkės vaidmenų – Eudoksija J. Halévy operoje „Žydė“. Už šį vaidmenį 2005 m. ji pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos „Auksinį scenos kryžių“ kaip geriausia metų operos solistė. Dainininkė yra parengusi prancūzų, vokiečių kamerinės muzikos programų. Bendradarbiavo su dirigentais Yehudi Menuhinu, Ingo Ernstu Reihlu, Jonu Aleksa, Liutauru Balčiūnu, Sauliumi Sondeckiu, Martynu Staškumi ir Vytautu Viržoniu.  Gastroliavo Prancūzijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir kitur. (http://www.opera.lt/apie-teatra/operos-solistai/sopranai/regina-silinskaite)

UncategorizedPermalink