Lietuvos Laisvės Gynėjų diena

Sausio 13 – ąją – Laisvės Gynėjų dieną Širvintų parapijos globos namų gyventojai pradėjo savo languose uždegdami simbolinius žiburius žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti. Atgijo gyventojų prisiminimai apie kruvinuosius įvykius: senoliai kalbėjosi, dalinosi prisiminimais, pasakojimais, įsisegė simbolines neužmirštuoles, drauge stebėjo tiesioginę Seimo posėdžio, skirto sausio 13 – ajai atminti, transliaciją. Prisiminimai apie šią dieną šių žmonių atmintyje gyvi!

Vakare mūsų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už mūsų Tėvynę Lietuvą, už Jos laisvę žuvusius ir sužeistus Žmones. Tradiciškai po šv. Mišių visi buvo kviečiami prie šalia esančio paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti, uždegti žvakelę ir pasimelsti prie Karių kapų. Minėjime aktyviai dalyvavo jaunimas, dainavo lietuviškas dainas, skaitė eilėraščius. Pasakojimai apie šią dieną jaunimo tarpe gyvi.